Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Beğen
08.03.2016
Sürekli olarak ayakta duranlarda, saatlerce hareketsiz şekilde oturan bireylerde ve hamilelerde ortaya çıkan varis problemi, bacaklarda yoğun olarak ağrı, iç bilekte şişme veya gece kramplarıyla kendisini belli etmektedir.

Bilindiği gibi varis, bacaklarda bulunan ve kirli kan taşıyan toplardamarların boğumlanarak genişlemesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Tüm yakınmaları yaşayan hastaların dinlenmiş olmaları halinde bile problemleri devam etmektedir. Sürekli olarak bacaklarda bir huzursuzluk hissi vardır. Belirli bir süre sonra bacaklardaki damarlar artık gözle görülür şekilde kendisini belli etmeye başlar ve varis hastalığıyla karşı karşıya kalınır.

Ameliyatsız Varis TedavisiGenetik yatkınlık önemli bir etkendir. Bunun beraberinde varisi yaşayan hastaların çoğunda obezite durumu da göze çarpar. Hareketsiz yaşam varisin oluşmasında son derece büyük rol oynamaktadır.

Varis tanısı, kolay bir klinik muayene ile konulabilir. Doppler ultrasonografi adını verdiğimiz hiçbir yan etkisi bulunmayan ultrason tekniği ile tetkikler iyi düzeyde sağlanır.

Tedavi seçenekleri için hastanın şikayetleri ve varisinin derecesi önemli bir etken oluşturuyor. Detaylandırmalar radyolojik tetkiklerle açıklığa kavuşturuluyor. Tedavide asıl amaç, varis oluşumunun önüne geçmek ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsetmektir.

Varis tedavisinde ameliyat istemiyorsanız bu tedavi seçeneği tam size göre…

Hasta endişeleri ve kaygıları dikkate alındığında günümüzde en çok ameliyatsız teknikler tercih ediliyor. Ameliyatsız varis tedavisinde etkili yöntemlerden biri, Endovenöz Lazer Ablasyon tekniğidir.

Endovenöz Lazer Ablasyon nasıl bir işlemdir?

Günümüzde ameliyatsız varis tedavisi olarak bilinen Endovenöz Lazer Ablasyon, tedaviye uygun olan varis hastaları tarafından sıklıkla tercih edilen popüler bir tekniktir.

Ameliyatsız varis işleminde, klasik operasyondaki gibi damarlar yolunarak dışarı atılmıyor, damar içinden anjiyo işlemi tarzında lazer enerji desteğiyle hasarlı kapağın damardan kapatılması sağlanıyor. Herhangi bir dikiş ya da yara izi olmuyor. İğne ucu kadar minik bir kesi ile işlem tamamlanıyor. İşlem süresi maksimum 1 saat kadar sürüyor ve hızlı bir iyileşme sağlanıyor. En önemli noktası ise, ameliyatlı varis tedavisine oranla daha başarılı bir sonuç sağlıyor. Morarmaların oluşması olağandır, en fazla 10 gün içerisinde kaybolmaktadır. Sosyal hayatınıza hemen adapte olabilirsiniz.

Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis varis birinci derece varis varis dereceleri varis tedavisi lazerle varis tedavisi varis hastalığı varis tedavi varis derecesi kürşat bozkurt varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı ameliyatsız varis ameliyatsız varis tedavisi varis tedavi yöntemleri varis tedavi yönteminin avantajları kürşat bozkurt varis tedavi seçenekleri varis varis tedavi varis tedavisi en iyi varis tedavisi varis problemi varis hastalığı varis dereceleri ameliyatsız varis tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt skleroterapi varis varis hastalığı varis tedavisi varis nedir varis nasıl belli olur varis başlangıcı varis belirtileri hamilelikte varis varis belirtisi kürşat bozkurt varis riski varis varis tedavisi varis hastalığı varis tedavi kürşat bozkurt şişli varis kliniği varis kliniği varis sorunu ameliyatsız varis tedavisi lazerle varis tedavisi varis varis nedir lazerle varis tedavisi lazerle varis tedavi ücretleri kürşat bozkurt varis tipi varis hastalığı varis problemi varis hastaları