Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

İç Varis Nedir?

Beğen
19.01.2017
Varis - İç Varis Nedir?Derin toplardamar yetmezliği anlamına gelen iç varis, ana toplardamarlarda bulunan kapak yetmezliğine bağlı olarak gelişim gösterir. Belirgin olarak yüzeysel varislerle birlikte dikkati çeker. Bunun yanı sıra renk farklılıkları ve ödem görülür.

Yüzeysel damarlarda Radyofrekans ve Lazer gibi tedavilerin etkili olduğu bilinmektedir. Derin damarlarda Köpük ve Skleroterapi gibi tedavi yöntemleri önerilmektedir. Hastalığın derecesine göre 1-6 seans aralığında tamamen iyileşme sağlanabilmektedir.

Hastalarda iç varisin gelişimi engellenmelidir. Hastaların bacakta yaşadıkları yakınmaların azaltılması için çeşitli tedaviler uygulanır. Burada önemli olan detay; kan pıhtılaşmasını önlemede destek olan antikogulan tedavisidir. Yani, hastanın varis çorabı kullanması gerekir. Pıhtı eritici uygulamaların da gerçekleştirilmesinde sakınca yoktur. Tıkanmış damar içine özel bir ilaç verilerek, katater veya cerrahi şekilde pıhtı çıkartılabilir.

İç Varis Belirtileri Nelerdir?

Derin toplardamarda kan akışının zayıflaması iç varis oluşumunu tetikleyen nedenlerdendir. Kanda pıhtılaşmaya yatkınlık varsa, toplardamarın iç yüzeyinde hasar oluşumu gelişebilir ve iç varis meydana gelebilir.

İç varislerin genellikle meydana geldiği hasta profili incelendiğinde; uzun süre hareketsiz kalanların ve sıklıkla uçak yolculuğu yapanların iç varise daha yatkın olduğu göze çarpmaktadır.

Derin toplardamar yetmezliği tanısı genellikle muayene bulguları ile konulmaktadır. Bu tanıyı, Doppler USG ile desteklemek gerekir. Hastalara ayrıca MR ya da bilgisayarlı tomografi gibi tetkiklerin yapılması şarttır.

İç varis ve iç varis tedavi seçenekleri için Prof. Dr. Kürşat Bozkurt ile iletişime geçebilirsiniz.

Varis Neden Oluşur? Varis Belirtileri Nelerdir? Varis Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Lazerle Varis Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmeli? Varis Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis