Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Lazerle Varis Tedavisi

Beğen
22.06.2015
Varis, bacak toplardamarlarının genişlemesi, uzaması ve büklümlü hale gelmesi olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır. Günümüzde varis problemini yaşayan hastalara bu problemden kurtulmaları için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemleri, "Kompresyon Tedavisi, İğne Tedavisi,Varis Ameliyatları veya Lazerle Tedavi" şeklinde bilinmektedir.

Kompresyon Tedavisinde, hastanın rahatsızlığının boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak elastiki bandajlar ya da varis çorapları önerilir. Böylelikle damarlara baskı uygulanır. İğne Tedavisi’nde, hastalıklı olan toplardamara ve damar çeperlerine hasar veren bir madde verilerek baskılı kompresyon uygulaması desteğiyle damar çeperlerinin birbirlerine yapışması sağlanır. Böylelikle toplardamar iptal edilir. Varis Ameliyatları’nda, 2-3’er mm uzunluğundaki ince kesilerle bölgenin temizlenmesi sağlanır. Yani eskisi gibi derin ve büyük olarak açılan kesiler yapılmamaktadır.

Gelelim Lazer ile Varis Tedavisine

Hem kolaylığı hem de ameliyatın yerini alması dolayısıyla birçok hastanın tercih nedeni haline gelen "Lazerle Varis Tedavisi", günümüzün en popüler tedavi tekniğidir. Lazer işlemiyle tedavi süreci hem ağrısız, hem konforlu hem de oldukça etkili bir yöntemdir. Bilinmelidir ki, bu yöntem dışarıdan fark edilen ve görünen varislere uygulanmıyor. Bu varislere neden olan ve temel olarak sorunlu olan "safen toplardamar’a" yapılıyor.

Lazerle Varis tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi Ameliyata Oranla Neden Daha Çok Tercih Edilir?

*Lazerle tedavi sürecinde hastaya narkoz işlemi uygulanmıyor.
*Müdahale sırasında ultrason desteği olduğu için vücudun içindeki damarlar rahatlıkla görülüyor ve işlem bu şekilde gerçekleştiriliyor. *Yapılan işlemler dâhilinde bacaklarda hiçbir iz kalmıyor.
*Hastanede yatış gerekmemektedir. Tedavi sonrasında hasta evine yürüyerek dönebilir.
*İşlem anında hastalar üzerinde ağrı olmaz. Lazerle Tedavi Nasıl Gerçekleşmektedir?
*İşlem öncesinde herhangi bir tedirginlik ve heyecan yaşayıp olumsuz etkilenmemeniz adına sakinleştirici iğne yapılabilir.
*Ultrason desteğiyle vücudunuzda kesiler açılmadan iğne deliği üzerinden damara girilmektedir. Böylelikle damar içerisine ince plastik tüp yerleştirilir.
*Mevcut olan damara özel olarak çevre kısmına ek anestezi uygulanabilir. Bunun sebebi, işleminizin daha da konforlu gerçekleşmesini sağlamak ve işlem sonrasında gerçekleşebilecek olan ağrıları azaltmaktır.
*İşlem sonrasında evinize yürüyerek gidebilirsiniz. Bu işlemde amaç, ameliyatla çıkarılması gereken damar, iğne deliğinden girilerek ve kapatılarak gerçekleştiriliyor. Aklınıza takılan herhangi bir sorun için bizlerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis