Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Lazerle Varis Tedavisi Sonrası

Beğen
20.08.2015
İşlem sonrasındaki bir aylık periyot son derece önemlidir. Lazerle varis işleminden sonra ilk günlerde hafif düzeyde ağrı yaşanması olasıdır. Doktorunuz tarafından verilen ağrı kesiciyi mutlaka düzenli bir şekilde uygun zaman dilimine kadar kullanmalısınız. Basınç içeren varis külotlu çorabı giymeniz dikkate değerdir. Uyurken kullanmayabilirsiniz. Uyanır uyanmaz yataktan ayrılmadan, ayağa kalkmadan varis çorabını giymeniz gerekmektedir.

Lazerle Varis Tedavisi Sonrası - Varis.NETİşlemden bir gün ertesinde duşu önermekteyiz. Ancak işlemin yapıldığı bölgeye sıcak su temasından kaçınmalısınız. Günlük yürüyüş aktiviteleriniz olmalı. (Günde 1 saat kadar)

Lazerle tedavi edilen bölge sıcağa ve güneşe maruz kalmamalıdır. Sıcak ortamlardan kaçınmaya özen gösterin.

Çok yorulmak ve fazla sürede ayakta kalmak tedavi sürecinizde iyileşmenizi geciktirir. Ayakta kalmaya bağlı olarak ayaklarınızda şişlik görürseniz, ayaklarınızı havaya kaldırarak dinlenmeyi deneyin. Aldığınız her türlü önlemde dahi şişlikler yaşarsanız endişe etmemelisiniz. Şişliklerin bir süre devam etmesi olası durumdur. Yaşadığınız şişliklere rağmen lazerle işlem uygulanan bölgede kızarıklık ve şiddetli ağrılar varsa doktorunuza başvurmanızda yarar vardır.

Lazerle varis ameliyatınızdan sonra ilk aylık zaman diliminde tüm bu kurallara uyulması tedavi sürecinize hız katacaktır. Uzun süre gezmemek, varis çorabını sabah yataktan kalkmadan giyinmek ve düzenli yürüyüş iyileşmeniz açısından önemli noktalardır.

İşlem sonrasında oluşabilecek komplikasyonların yaşanmaması açısından doktorunuzun sizi uyardığı konulara ayrı özeni göstermelisiniz. Aksi takdirde lazerle tedavi uygulanan bölgede şişlik oluşması ve iz kalması gibi durumlar yaşanabilir.

Daha detaylı konular için bizlerle iletişime geçebilir, lazerle varis tedavisi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Varis Neden Oluşur?
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis