Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Lazerle Varis Tedavisi Sonrası

Beğen
20.08.2015
İşlem sonrasındaki bir aylık periyot son derece önemlidir. Lazerle varis işleminden sonra ilk günlerde hafif düzeyde ağrı yaşanması olasıdır. Doktorunuz tarafından verilen ağrı kesiciyi mutlaka düzenli bir şekilde uygun zaman dilimine kadar kullanmalısınız. Basınç içeren varis külotlu çorabı giymeniz dikkate değerdir. Uyurken kullanmayabilirsiniz. Uyanır uyanmaz yataktan ayrılmadan, ayağa kalkmadan varis çorabını giymeniz gerekmektedir.

Lazerle Varis Tedavisi Sonrası - Varis.NETİşlemden bir gün ertesinde duşu önermekteyiz. Ancak işlemin yapıldığı bölgeye sıcak su temasından kaçınmalısınız. Günlük yürüyüş aktiviteleriniz olmalı. (Günde 1 saat kadar)

Lazerle tedavi edilen bölge sıcağa ve güneşe maruz kalmamalıdır. Sıcak ortamlardan kaçınmaya özen gösterin.

Çok yorulmak ve fazla sürede ayakta kalmak tedavi sürecinizde iyileşmenizi geciktirir. Ayakta kalmaya bağlı olarak ayaklarınızda şişlik görürseniz, ayaklarınızı havaya kaldırarak dinlenmeyi deneyin. Aldığınız her türlü önlemde dahi şişlikler yaşarsanız endişe etmemelisiniz. Şişliklerin bir süre devam etmesi olası durumdur. Yaşadığınız şişliklere rağmen lazerle işlem uygulanan bölgede kızarıklık ve şiddetli ağrılar varsa doktorunuza başvurmanızda yarar vardır.

Lazerle varis ameliyatınızdan sonra ilk aylık zaman diliminde tüm bu kurallara uyulması tedavi sürecinize hız katacaktır. Uzun süre gezmemek, varis çorabını sabah yataktan kalkmadan giyinmek ve düzenli yürüyüş iyileşmeniz açısından önemli noktalardır.

İşlem sonrasında oluşabilecek komplikasyonların yaşanmaması açısından doktorunuzun sizi uyardığı konulara ayrı özeni göstermelisiniz. Aksi takdirde lazerle tedavi uygulanan bölgede şişlik oluşması ve iz kalması gibi durumlar yaşanabilir.

Daha detaylı konular için bizlerle iletişime geçebilir, lazerle varis tedavisi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Varis Neden Oluşur?
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis varis birinci derece varis varis dereceleri varis tedavisi lazerle varis tedavisi varis hastalığı varis tedavi varis derecesi kürşat bozkurt varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı ameliyatsız varis ameliyatsız varis tedavisi varis tedavi yöntemleri varis tedavi yönteminin avantajları kürşat bozkurt varis tedavi seçenekleri varis varis tedavi varis tedavisi en iyi varis tedavisi varis problemi varis hastalığı varis dereceleri ameliyatsız varis tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt skleroterapi varis varis hastalığı varis tedavisi varis nedir varis nasıl belli olur varis başlangıcı varis belirtileri hamilelikte varis varis belirtisi kürşat bozkurt varis riski varis varis tedavisi varis hastalığı varis tedavi kürşat bozkurt şişli varis kliniği varis kliniği varis sorunu ameliyatsız varis tedavisi lazerle varis tedavisi varis varis nedir lazerle varis tedavisi lazerle varis tedavi ücretleri kürşat bozkurt varis tipi varis hastalığı varis problemi varis hastaları