Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis Ağrısı Nasıl Geçer?

Beğen
01.06.2015
Diğer pek çok rahatsızlık gibi varis’inde da kişilere verdiği belirli başlı rahatsızlıklar bulunmaktadır. Varis problemi bulunanların da yaşadığı gibi bunların en başında ağrı ve kaşıntı gibi reaksiyonlar gelir. Fakat bilmemiz gereken önemli bir ayrıntı daha var. Bacağınızda gelişen her ağrı varis kaynaklı olmayabilir. Bunun bilincinde olmak gerekir. Her yaş grubunda karşımıza çıksa da 40-50 yaş kesiminde daha da fazla bulunmaktadır gibi bir genelleme yanlış olmayacaktır.

Peki tüm bunların yanında yaşadığınız problemin varis kaynaklı olduğunu nasıl anlayacağız?

Varis problemi, ülkemizde veya gelişmiş bir diğer ülkelerde sıklıkla karşılaşılan rahatsızlıklardandır.Geçmişe oranla varis rahatsızlıklarıyla fazlasıyla karşı karşıya gelmekteyiz. Bunun sebebi ise daha az yürüyüş yapmamız… Artık gitmek istediğimiz her yere toplu taşıma veya kendi aracımızla gidiyoruz. Kendimizi ve sağlığımızı yürüyüşü ertleyerek tehlikeye atıyoruz. Belirttiğimiz, elbette ki uzunca süre ayakta kalmak değildir. Dengede yürüyüş önemlidir. Yaşanan her bir problem detayı, varisi ve varise bağlı her bir şikayeti günden güne artırmaktadır.
Varis Ağrısını Önlemek

Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, varis kaynaklı ağrıları yaşayanların çoğu akşam saatlerinde bu tip problemleri yaşamaktadırlar. (%90’ında bu durum bu şekildedir.) Hal böyle olunca kişiler çözüm yolları türetmeye başlarlar. ‘Bir ağrı kesici içeyim ağrım diner belki…’ mantığı yanlış bir mantıktır. Çünkü yaşanılan problem romatizmal tarzda değildir. Varis problemlerine ağrı kesicinin etkisi zordur. Küçük ayrıntılarla varise bağlı şikayetlerinizi tamamen olmasa da hafifletebilirsiniz. Varisin gelişimini ve ilerlemesini önleyebilirsiniz.

Varisten korunmak için; Uzun süre ayakta kalmaktan kaçınmalısınız. Fazla kilolar varisin baş düşmanıdır. Kilo etkenine önem vererek, dengeli beslenmeli ve spor yapmalısınız. Dengede yürüyüş yaparak varisin gelişimini önleyebilirsiniz. Dayanılmaz ve sizi rahatsız eden anlarda(özellikle akşam saatlerinde tabii) koltuğa ya da yatağa uzanarak bacağınızı yüzeyden yaklaşık olarak 15-20 cm kadar yüksekte tutabilirsiniz. Tasarlanmış çok uygun ortopedik yastıklar vardır. Bu yastıklardan birini edinebilirsiniz. Bacağınızı saran ve rahatlığınıza rahatlık veren detayıyla mutlaka rahatlayacaksınızdır. Bilinmeli ki, paylaşmış olduğumuz tüm bu detaylar o an için sizleri rahatlatacaktır. Sonraki günlerde aynı problemleri, yakınmaları ve rahatsızlıkları yaşamanız olasıdır. Tedavinizi aksattığınız ve ertelediğiniz sürece bu tarz problemleriniz kronikleşecektir. Varis kaynaklı ağrılarınıza neden olan hastalığınızı tedavi ettirmeniz önemlidir. Mutlaka tedavi olunuz.
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis