Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis Ameliyat Süreci Nasıl Belirlenir?

Beğen
15.06.2015
Varis ameliyatı, varisleri ve varislere neden olan toplardamarların çıkartılması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Operasyonun genel amacı, genişlemeye yüz tutmuş olan damarları çıkararak, kanın alt kısımlara doğru kaymasını engelleyerek ağrı, şişlik ve yakınma gibi problemleri en aza indirgemektir. Bu sayede görünüm de düzelerek en iyi şeklini almaktadır.

Varis Ameliyat SüreciVaris ameliyatına karar verildikten sonra hasta, genel anestezi altında ameliyata alınır. Bunun dışında hekimin tercihine ve gerekli görüldüğü duruma göre belden iğne yapılarak yalnızca bacak kısımlarının uyuşturulması ile ya da epidural teknikle operasyon gerçeleştirilebilir. Günden güne kolaylaşan teknikler sayesinde bir yöntemden daha söz edebiliriz. Yalnızca varisli damarların mevcut olduğu çevrenin uyuşturulmasıyla lokal anestezi dediğimiz sistemle de operasyon gerçekleştirilebilir.

Hekim, hastada var olan yakınmalara ve ultrason sonuçlarına göre tedaviyi şekillendirir. Hastada var olan ve her geçen gün nükseden bacaklarda rahatsızlık, şişme, ağrı ve gece artan kramp gibi sıkıntılar ameliyata yol almada etken bir durumdur.

Varis ameliyatlarında tercih edilen iki ayrı yöntem vardır.
Birincisi, büyük varislere neden olan safen toplardamar ameliyatıdır. Bu ameliyatla zarar veren damarı vücuttan çıkarmak amaçlanır.

İkincisi ise, görünmekte olan vairslere yapılan flebektomi tedavisidir. Burada amaç, yalnızca görünen varisi çıkartmaktır. Açılan mini kesilerle varisler çıkartılır.
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis