Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Beğen
30.06.2015
Gerçekleştirilen varis ameliyatının türüne ve büyüklüğüne göre çeşitlilik gösteren tedavi sonrası dinlenme aşaması son derece hassas bir dönemdir. Operasyon sonrasında gelişebilecek olan ağrı ve sızılar için hasta, istirahatin önemini iyi kavramalıdır. Bilindiği gibi toplardamar için uygulanan operasyonun birçok çeşidi vardır. Dolayısıyla hasta üzerinde hissedilen ağrı ve sızı da değişkenlik göstermektedir.

Varis Ameliyatından Sonra Neden İstirahat Önerilir?

Varis Ameliyat Sonrasıİstirahat sürecinde, şiş olan ve sürekli ağrıyan bacaklarınız rahatlayacaktır. Bu istirahatlerin süresi de önemlidir. Hasta en az 2 hafta bu şekilde dinlenmelidir. Çalışma ortamına dönme sürecini de olabildiğince ertelemek ve zorlanmadan hareket etmek hastanın iyileşme sürecini hızlandırır. Ağrı ve sızılarınız için doktorunuzun uygun gördüğü ağrı kesici ilaçları da kullanabilirsiniz.

Banyo yapabilmek için dikişlerinizin alınmasını beklemeniz daha doğru olacaktır.

Bacaklarınızda yaşanabilecek olası şişlik ve morlukları azaltabilmek için ise bandaj kullanımını ya da varis çorabı kullanımını süreç dâhilinde alışkanlık haline getirmelisiniz.

Unutmayın… Es geçtiğiniz her kural, varisin tekrarlamasına sebebiyet verecektir.

Saydığımız tüm bu detaylar varis ameliyatı sonrasında geçerli olan etmenlerdir. Lazer, köpük ya da radyo frekansı ile tedavi edilen hastalara bu teknikler önerilmeyebilir. Çünkü bu uygulamaları yaptıran hastalar, günlük yaşantılarına kolayca devam edebilmektedirler.

Varis Problemleri Mi Yaşıyorsunuz?

İlerleyen varisli bacak rahatsızlıklarınız mı var? Bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizler için en uygun tedavi tekniğini uygulayalım.
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis