Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis Ameliyatı Zor Mudur?

Beğen
04.08.2015
Varis hastalığının tedavi süreci dahilinde doktor tarafından önerilen her türlü detay, hastanın iyileşebilmesi açısından son derece önemli bir ayrıntıdır. Tedavi sonrasında gerekli görülen ameliyat kararı ise pek çok hastanın endişelenmesine sebebiyet vermektedir. Çoğu hasta bu ameliyatın zorluk derecesini merak eder. Bu yazımızda varis ameliyatının zorluğu konusunda kısaca bilgi vereceğiz.

Varis Ameliyatı Zor Mudur? - Varis.NetHastalar için birden fazla varis ameliyatı tekniği bulunmaktadır. Gerçekleştirilen ameliyatın süreci hastanın varis derecesi ile doğru orantılı bir durumdur. Şöyle ki; teknolojinin gelişmesi beraberinde artık ameliyatların yerini ameliyatsız tedavi seçeneklerini almaya başlamıştır. Uygulanan ameliyat tekniklerini inceleyelim. Öncelerde bilinen en yaygın varis ameliyatı tekniği olan ve yaklaşık 1-2 saat süren Stripping Venektomi’dir. Bu operasyon, belden aşağı kısmının uyuşturulmasıyla olabileceği gibi genel olarak narkoz verilerek de gerçekleştirilir.

Pake Eksizyonu ameliyatında ileri boyutlarda olan varisler ufak kesilerle açılır. Bu operasyonla varisli damarlar bağlantı yerlerinden lokal anestezi ile çıkartılır. Daha önceleri daha büyük insizyonlarla yapılan işlem şimdilerde 2-3 mm’lik ölçülere düşürülmüştür. Hatta artık dikiş bile atılmıyor diyebiliriz. Skleroterapi desteğiyle yapıldığında son derece mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Varis ameliyatları oldukça titizlik gerektiren ve zaman zaman uzun süren cerrahi işlemleri gerektirebilmektedir. Cerrahi işlem gerektiren durumlar şüphesiz ki zorluklar yaratabilir. Ancak tedavinizi ertelememek son derece önemlidir. Unutmayın ilerlemiş vakalarda cerrahi tedavi imkanı ortadan kalkmaktadır. Ömür boyunca bu huzursuzlukla yaşamak istemiyorsanız mutlaka bir hekime görünmenizde fayda vardır.

Varis Neden Oluşur? Varis Belirtileri Nelerdir? Varis Dereceleri Nelerdir?
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis