Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis Bitkisel Tedavi

Beğen
21.12.2015

Varis rahatsızlığında pek çok tedavi yöntemi vardır. İğne tedavisi, lazerle varis ve kılcal damar tedavisi, cerrahi varis tedavisi ve radyofrekans dalgalarıyla varis tedavisi şeklinde teknikler bulunuyor. Tüm bunlara destekle günümüzde varis çorapları ve kremleri de problem yaşayan hastalar tarafından tercih edilen alternatiflerdendir.Bacaklarda dikkati çeken koyu ve mavi görünümlü damar yapıları estetik açıdan kişileri rahatsız eder. Bacaklarda hissedilen dolgunluk, ağrı ve sızı hissi mutsuz edici detaylardandır. Varis problemine çare arayan pek çok hasta bitkisel tedavi metotlarına da başvurmuştur.Dengeli ve düzenli beslenme varis probleminin önüne geçmede son derece etkilidir. Varis tedavisine ek olarak kaliteli beslenme takviyesine özen gösterilmelidir.

Varise bitkisel çözüm başlı başına yeterli değildir. Varis belirtilerini hafifletmede etkin rol oynayan bitkisel tedavi çözümleri kişileri az da olsa rahatlatır. Bitkisel tedavide flavonoid yönünden zengin bitkiler tercih edilmelidir.Turunçgiller, yeşil çay, kırmızı lahana veya lahana yaprağıgibi alternatifleri deneyebilirsiniz. Aynı zamanda günde 2-3 bardak rezene çayı tüketimi varislerinizi rahatlatmada son derece etkili olacaktır.Varisli bölgeye yumuşak bir bezle elma sirkesi veya zeytinyağı sürün. Birkaç hafta süreyle bu işlemi tekrarlamak damarların dışarıdan rahatlamasını sağlar. Ancak kesin ve net bir çözüm sağlamaz.Yaygın olarak bilinen at kestanesi tohumu; bacak şişliğini,ödemleri ve ağrılarını gidermede yardımcı bir bitkisel çözümdür.Unutmamalısınız, doğal yöntemler varis problemini geçirmede kesin çözüm değildir. Tıbbi müdahaleler kadar etkili ve kaliteli sonuçlar çıkarmaz. Varis yaşıyorsanız bizlerle iletişime geçebilir tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis