Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis çorabı nedir, kimler varis çorabı giyer?

Beğen
19.05.2015
Varis çorabı bilinen çorapların aksine göre bacaklarınızı daha fazla basınçla saran bir yapıya sahiptir.İsterseniz hareketsiz bir modda olun, isterseniz çalışır bir halde olun kullanmakta olduğunuz varis çorabının uyguladığı basınç sayesinde bacağınızda bulunan toplar damarlardaki göllenmeleri ve yığılmaları önler. Bununla doğru orantılı olarak yaşadığınız ağrı, şişlik ve ödem gibi benzeri yakınmalarınız aza iner. Elbette tamamıyla iyileşirsiniz mantığı yanlış bir düşüncedir. Hissettiğiniz sıkıntıları azaltır ve varisin ilerlemesini önleyebilir. Örneğin günümüzde en çok yaşanılan varis yakınmalarını hamilelerde görmekteyiz. Hamilelik dönemlerinde varis şikayetlerinize tedavi desteği yapılamadığı durumlarda varis çorabı kurtarıcı bir nitelikte olabilir. Bilindiği gibi gebelik dönemlerinde bacaklarda pıhtılaşma olayı fazla olduğu için, varis çorabı önerisi iyi bir seçim olabilir.

Günümüzde teknolojinin ve çeşitliliğin gelişmesiyle birlikte eskiye oranla estetik açıdan daha konforlu ve estetik çoraplar üretilmeye başlandı. Bu sayede varis çorabı kullanımı arttı diyebiliriz.Yeni çıkan ve elastic bir yapıya sahip olan varis çorapları aracılığıyla bacaklardaki dışarıya taşan ve rahatsız edici görünümde olan damarları basınçla toplar. Böylelikle pıhtılaşmış olan damardaki basıncı dengeler.

Varis çorabı için mutlaka hekiminize danışmalısınız!

Varis çorabı seçimi bilindiği gibi sağlığınız açısından son derece önemlidir. Bu sebeple hekiminizin uygun gördüğü seçeneklere yönelmelisiniz. Hekiminiz, ayak ölçülerinize göre ve bacağınızda yer alan varis yoğunluğunuza göre bir basınç türü ve model önerecektir. Unutmayın, hastalığınızın seyri ve bacağınızdaki damarlarınızın dışarıya taşma şekli son derece önem arz eder.

Varis Çorabı


Varis çorabı, varis sorununuzu çözmeye yeterli midir?


Yukarıda da belirttiğimiz gibi yakınmalarınızı azaltır, hastalığınızın ilerlemesini önler. Güne başladığınız andan itibaren uyku zamanına kadar giymeniz yararınıza olacaktır.
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis