Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Beğen
08.07.2015
Daha çok bayanlarda rastlanılan varis rahatsızlığı, gerek sağlık gerekse de estetik açısından kişileri sıkıntıya sokmaktadır. Toplardamarların günden güne şişerek genişlemesine varis diyoruz.

Bilindiği gibi, en çok basıncı alan bölgelerimizden olan bacaklarımızın sağlığına son derece dikkat etmemiz gerekmektedir.

Varis Tedavisi - Varis.NetBir önceki yazılarımızda da vurguladığımız gibi varisi erkenden anlayarak yaşanabilecek olan sıkıntıların önüne geçmeniz mümkün. Belirtilere mutlaka kulak vermelisiniz.

Çoğu kez akşam saatlerinde yaşanan kramplar, ağrılar, kaşıntı ve şişkinlik hissi varis belirtisi olabilir. Sorunun varis kaynaklı olduğunu anladıktan sonra tedavi süreci için ne bilmemiz gerekiyor? En basit teknik olarak göze çarpan varis çoraplarını hayatımıza dâhil ediyoruz. Gün boyu ayakta kalan kişilerin bunu alışkanlık haline getirmeleri lazım. Varisin ilerleyen seyrinde de oldukça tedavici eden yanı bulunuyor. Genetik faktörü de göz önünde bulundurarak ailede varis varsa mutlaka basınç kuvveti düşük olan çorapları giymenizi öneriyoruz. Yatıp uzandığınız anlarda bacaklarınızı üst seviyede tutmanız da önemli bir ayrıntıdır. Çoraplarınızı gün boyu kullanmanız gerektiğinin önemini de kavramalısınız.

Varis tedavisi için birçok alternatif bulunuyor. Önemli olan rahatsızlığınızın hangi aşamada olduğu… Bilmenizde yarar gördüğümüz bir konu ise, genetik yatkınlık konusu. Tedavi olan birçok hastada eğer genetik yatkınlık varsa, varis tekrarlayabiliyor.

İleri düzeyli ve yara halini almış varislerde tedavi süreci oldukça zor işlemektedir. Bu sebeple son aşamaya gelinmeden gerekli kontrollerin yapılmış olması büyük önem taşır.

Varis problemi; cerrahi müdahale, lazerle tedavi, skleroterapi, vb. tekniklerle tedavi edilebilir.

Tedavi edilmeyen her varis, ciddi problemleri ve yakınmaları beraberinde getirebilir. Şişlikler, kramplar ve yakınmalar gün geçtikçe artacaktır.

Varise dair şüphe oluşturabilecek her türlü yakınmalarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Varis tedavisine dair her türlü önemli bilgiyi sağlayabilirsiniz.
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis