Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Varis Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beğen
14.08.2015
Toplardamarlardaki yetmezlik sonucuyla ortaya çıkan ve bireyi rahatsız eden her yakınma, gündelik hayatta olumsuzluklara neden olmaktadır. Bacaklarda yaşanan şişlik, kramp ve dolgunluk gibi hislerle şikayetlere neden olan kılcal varislerin tedavileri günümüzde birçok teknikle kolaylaşmıştır.

Varis Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Varis tedavisine başlanmadan önce mevcut belirtilerin varisten kaynaklı olduğundan emin olunması gerekmektedir. Renkli bir Doppler ultrason desteğiyle erken teşhis sağlanabilir. Varis rahatsızlıklarında varislere kan kaçmasına sebebiyet veren damar ve damar yapıları da bulunmaktadır. Varise sebebiyet veren temel sıkıntılar bu damarlardan kaynaklıdır. Saptanan sonuçlar beraberinde kanın sızdığı damarların kapatılması tedavisi yapılmalıdır. Bir sonraki aşamada varisin tedavisine yönelinmelidir. Ultrason desteği almadan gerçekleştirilen tedavilerde olumsuz sonuçlar yaşanabilmektedir. Unutmayın; yaşadığınız varis rahatsızlığında teşhisinizi, kontrollerinizi ve tedavi aşamanızı aynı hekim gerçekleştirmelidir.

Varisin sebebinde temel kaynağına inildiğinde, genetik yatkınlığın olduğunu da vurgulamak gerekir. Ancak yalnızca genetik bir rahatsızlık değildir. Dolayısıyla önlemler hayat kurtarabilir. Gerek tedavi aşamasında gerekse de günlük hayatta hareketsiz bir yaşamdan kaçınılmalıdır. Dar giysiler giymemeye özen göstermelisiniz.

Varis tedavisi yöntemlerinden olan Lazerle Varis Tedavisi, son dönemlerin en çok tercih edilen tekniklerden olmuştur. Lazerle varis tedavisi uygulaması sonrasında hasta, hızlıca günlük aktivitelerine dönebilir.

Uygulama için herhangi bir hazırlık sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Lazerle varis tedavisinden sonra bacaklar üzerinde kırmızılık ve morluk olabilir. Güneşle temas tedavi sürecinde leke bırakabilmektedir. Bu sebeple lazerle varis tedavisinin yazın uygulanması tercih edilmemektedir.

Varis Neden Oluşur? Lazerle Varis Tedavisi Nedir? Varis Ameliyatı Zor Mudur?
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis