Randevu Talebi için lütfen aşağıdaki alanları eksiksiz olarak doldurunuz
Detaylı Bilgi için "0212 215 53 43" numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Online Randevu

Düzenli Yürüyüş ve Koşu İle Varis’e Savaş Açın

Beğen
25.06.2015
Gün içerisinde fazlasıyla ayakta kalan kişilerde ve bilhassa hamilelik dönemlerini geçiren bayanlarda kendisini gösteren bacak varislerini önlemeniz artık mümkün! Araştırmalar gösteriyor ki, varis problemi kadınlarda erkeklere oranla çok daha yaygın bir problem olarak dikkati çekiyor.


Varis TedavisiVaris probleminin birçok sebebi olabilir. Hamilelerin gerekmedikçe ayakta kalmamaları gerektiğini vurgulamakta yarar var. Yatış pozisyonu dahi fazlasıyla önemlidir. Tamamen sırt üstü ve düz yatma pozisyonunu önermiyoruz. Hafifçe yana dönerek yatmaları daha idealdir. Esnek yapılı çorapları tercih edebilirsiniz. Her bir hastalıkta olduğu gibi varis problemini yaşayan kişilerde de düzenli yürüyüş ve koşunun son derece faydası vardır. Bu gibi aktivetelerle günden güne gelişen bacak kaslarınız sayesinde toplardamarlara destek verir. Böylelikle de varis riski aza indirgeyecektir.

Uzun süre ayakta çalışmak zorunda olan kişiler yürüyüş ve koşu gibi aktiveteleri hayatlarının vazgeçilmez ayrıntısı kılmalıdırlar. Ayaklar sürekli aynı pozisyonda kalmamalıdır. Asansörleri ve yürüyen merdivenleri hayatınızdan çıkarın. Merdiven çıkmak için üşenmeyin. Sabah ve akşam düzenli ve ritmik olarak gerçekleştirilen yürüyüş sayesinde varislerinizin oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Ofis veya çalışma ortamlarındaki sabit duruşlar çoğumuzu tembelleştiriyor ve ayak sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Varise meyilli olan bayanlar topuklu ayakkabıyı hayatlarından olabildiğince çıkarmalıdırlar. Spor ve yürüyüş ne kadar az gerçekleştirilirse varis oluşumları aynı oranda artar.
Geri
  • Paylaş
  • Varis Facebook
  • Varis Twitter
  • Varis Linkedin
  • Varis Google
Blog Ara
Etiketler
varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı iğneli varis tedavisi skleroterapi tedavi kürşat bozkurt skleroterapi tedavisi köpüklü varis tedavisi varis varis tedavi varis tedavisi varis hastalığı kılcal damar çatlaması bacaktaki kılcal damarlar lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis neden oluşur varis tedavisi varis tedavi varis hastası varis hastalığı lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi yöntemleri varis hastalığı varis neden oluşur lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt varis tedavisi fiyatları 2018 varis tedavisi fiyatları varis tedavisi varis tedavi varis hastalığı varis muayene fiyatları varis ameliyatı fiyatları varis tedavisinde sgk kürşat bozkurt varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi seçenekleri köpüklü varis tedavisi skleroterapi tedavisi iğne tedavisi lazerle varis tedavisi kürşat bozkurt sgk varis tedavisini karşılıyor mu varis ameliyatı sgk sgk ile varis muayene varis tedavisinde sgk varis özel sigorta varis varis tedavi varis tedavisi varis dereceleri varis tedavi yöntemleri kürşat bozkurt kılcal damar çatlaması kılcal damar çatlağı tedavisi varis varis tedavisi varis tedavi varis tedavi öncesi varis tedavi sonrası varis hastalığı kürşat bozkurt endovenöz lazer ablasyon varis varis tedavisi varis hastalığı kılcal varis tedavisi kürşat bozkurt ameliyatsız varis