VARİS TEDAVİSİNDE YEPYENİ BİR YÖNTEM TÜRKİYE’DE BAŞLADI: ClaCs

ClaCs ilk olarak Brezilya’da Dr. Roberto Kasuo Miyake tarafından tanımlanan bir varis tedavi yöntemi. Çapı 4 milimetre altında olan varislere uygulanıyor. Temelde varis tedavisinde kullanılan 4 farklı yöntemin bir kombinasyonu olarak değerlendirilebilir. Özel bir alet ile damarların cilt üzerinde haritalanması, giriş ve çıkış noktalarının irdelenmesi ve bu damarı besleyen altta yatan bir başka damarın olup olmadığının…


Devamı

Gebelikte varis oluşumu nasıl önlenir?

Gebelikte varislerin estetik açıdan kötü görünümleri, anneleri psikolojik olarak rahatsız hissettirir. Uzun süre ayakta kalmaktan ya da sıkça oturmaktan kaçının. Mümkün oldukça yüzmeye, yürümeye ve bisiklete binmeye özen gösterin. 


Devamı

Yaz aylarında varisten korunmanın yolları

Bacaklardaki damarlarda meydana gelen değişiklikler kadınları her geçen gün daha da mutsuz ediyor. Üzülmeyin, artık etek veya elbise gibi alternatifleri rahatlıkla giyebileceksiniz. Varis tedavi seçenekleri hakkında bilgi alarak yaz aylarını daha rahat geçirebilirsiniz.


Devamı

Varis ameliyat süreci nasıl belirlenir?

Hekim, hastada var olan yakınmalara ve ultrason sonuçlarına göre tedaviyi şekillendirir. Eskiden büyük kesilerle çıkartılan varisler, artık kolaylıkla temizlenebiliyor. Bu kesilere dikiş atılmasına gerek olmadığı gibi, özel bantlar kullanılarak kısa sürede iyileşmesi de sağlanıyor.


Devamı